Wikia


Frankrijk.gif

In memoriam Franse rennersEdit

(Klik op de naam om meer te lezen) (-> met tabbladen)
geboorte overlijden rennersloopbaan
Emile Aaron 31-05-1888 - Vincennes

18-12-1915 - hospitaalschip “France IV”

amateur 1906-1908
Paul Adolphe 18-04-1893 - Paris XIX° 26-10-1915 - Nieuwpoort (België) onafh. 1911
Philippe Alary 21-12-1882 - Paris XV° 05-11-1914 - Sainte-Ménéhould prof 1913
Henri Alavoine 06-03-1890 - Paris 19-07-1916 - Pau prof 1909-1914
Emile Amédé 10-08-1893 - Denain 09-01-1915 - Beauséjour amateur 1913-1914
Pierre André 10-06-1893 - Bazolles 10-09-1914 - Maurupt-le-Montois amateur 1911
Louis Arnaud 17-05-1889 - Gauriac 24-10-1914 - Fismes amateur
Georges Barroy 15-12-1874 - Pantin 28-05-1915 - Paris XIX° prof 1909
André Batilly 02-07-1893 - Paris XX° 25-05-1915 - Moulette prof 1913
Marcel Baudon 26-06-1895 - Saint-Germain-des-Champs 30-07-1916 - Maurepas

amateur 1913-1914

Emile Beaurneau 29-10-1892 - Clamecy 27-07-1916 - Douaumont amateur 1911
Emile Besnier 07-01-1889 - Versailles 31-07-1915 - Aubigny-en-Artois prof 1910
Eugène Bodden 02-07-1892 - Lille 17-02-1915 - Le Mesnil-lès-Hurlus amateur 1913
Auguste Boehly 18-07-1893 - Genève (Zwitserland) 22-07-1917 - Pont-à-Mousson amateur 1911-1914
Georges Boillot 03-08-1884 - Valentigny 19-05-1916 - Vadelaincourt amateur
Gabriel Boisson 06-08-1890 - Cézac 15-10-1914 - Oulches amateur
Louis Bonino 20-03-1878 - Marseille 24-09-1918 - Marseille prof 1910-1914
Fernand Bonnet 17-02-1887 - Vienne 11-03-1916 - Verdun onafh. 1911-1914
Emile Bonnissent 21-11-1891 - Biéville 05-05-1916 - Binarville amateur
Camille Boucaud 22-07-1886 - Thiviers 06-01-1915 - Flirey

amateur (SAB)

Henri Boucault 14-04-1895 - Martigné-Ferchaud 11-10-1917 - Langemark (België) onafh. 1914
Alfred Bougaud 14-10-1892 - Paris X° 24-09-1914 - Nancy amateur
André Bougon 31-08-1891 - Arcachon 29-03-1915 - Lyon amateur
Armand Bretey 06-07-1888 - Voujeaucourt 09-08-1914 - Riedisheim onafh. 1910-1911
Georges Bronchard 21-01-1887 - Saint-Mammès 27-04-1918 - Villers-sur-Coudun prof 1906-1909
Marc Brun 14-03-1891 - Riorges 27-09-1915 - Ferme de Navarin amateur
Jean Burky 00-00-1892 - Saint-Cloud 13-10-1916 - Saint-Cloud onafh. 1911-1913
Emile Busson 16-09-1891 - Rezé 09-09-1914 - Saint-Prix onafh. 1914
Georges Cadolle 24-03-1889 - Buenos Aires (Argentinë) 02-08-1916 - Cerisy-Gailly prof 1910
Albert Cartigny 14-12-1892 - Taillette 22-09-1914 - Lamorville prof 1912-1913
Camille Champey 24-08-1889 - Saint-Pierre-des-Corps 14-02-1917 - Rarécourt prof 1908-1909
Marcel Chanut 01-11-1894 - Paris XII° 25-10-1916 - Rancourt amateur 1912-1914
Georges Charrié 09-08-1887 - Saint-Georges-sur-Baulche 23-09-1914 - Lironville amateur
Alexandre Chauvière 02-04-1892 - Saint-Georges-de-Montaigu 06-09-1914 - Courtaçon prof 1912-1913
Fernand Chevalier 13-04-1885 - Salmaise 04-12-1917 - Avignon amateur 1903-1911
Emile Cloix 18-02-1882 - Villapourçon 06-04-1915 - Pont-à-Mousson amateur 1910-1911
Eugène Colin 24-10-1888 - Romenay 01-09-1914 - Giriviller amateur
Léon Comès 11-02-1889 - Perpignan 16-10-1915 - Saint-Étienne-au-Temple prof 1908-1914
Louis Constant * ?? ?? prof 1909 (T.d.F.)
Philippe Cordier 17-06-1888 - Narbonne 22-08-1914 - Lunéville prof 1909
Georges Cornil 07-04-1891 - Paris IX° 26-09-1914 - Dampierre onafhankelijke
René Cottrel

18-07-1885 - Saint-Ouen

05-11-1916 - Vaux-devant-Damploup

prof 1914
René Couderc 08-02-1888 - Ablancourt 18-11-1914 - Bois de Gruerie amateur
Emile Coulonge 17-03-1893 - Belfort 20-04-1917 - Cazeaux onafh. 1913
Achille Courjoux 17-09-1883 - Blois 26-10-1914 - Forêt d'Argonne amateur 1911
André Couzinet 08-10-1894 - Bourg 06-07-1915 - Nancy amateur
Eugène Crépon 09-05-1884 - Sens 18-09-1916 - Combles amateur 1902-1904
Edouard Dartigue 07-11-1877 - Urt 21-02-1918 - Boucau prof 1903-1905
Henri Darville 29-12-1894 - Romans 23-03-1915 - Saint-Pol-sur-Ternoise onafhankelijke
Marceau Daudet 23-07-1889 - Toulouse 02-10-1914 - Oppy prof 1913
Marcel Daum 03-02-1889 - Paris X° 11-05-1915 - Carency amateur
Abel David 09-10-1886 - Beaugency 01-05-1917 - Cauroy-lès-Hermonville amateur
Maurice Dejoie 01-11-1890 - Aubervilliers 02-11-1915 - Moudros (Griekenland) prof 1914
René Delaunay 09-01-1895 - Reims 03-09-1917 - Lichtervelde (België) amateur
Jean Delorier 13-08-1893 - Arès 19-07-1915 - Bruyères amateur
Albert Delrieu 25-11-1886 - Paris XVI° 20-03-1916 - Pau prof 1914
André Derode 02-08-1893 - Vermenton 12-03-1918 - Sauvagnong amateur 1911-1913
Georges Deschamps 13-07-1877 - Rennes 12-12-1918 - Paris VI° prof 1895-1898
Raymond Didier 23-09-1891 - Foulain 08-04-1915 - Bois-le-Prêtre prof 1908-1911
Christian Doussard 25-12-1895 - Angers 03-12-1914 - Zillebeke (België) amateur
Fernand Dupèché 15-12-1890 - Joux-la-Ville 18-11-1914 - Bar-le-Duc amateur 1911
Léon Dupont 10-05-1893 - Saint-Martin-Lacaussade 29-08-1914 - Origny-Sainte-Benoite amateur (USB)
Albert Dupoux 24-05-1890 - Paris XII° 16-12-1916 - Bezonvaux amateur (CASG)
Emile Engel 05-04-1889 - Colombes 10-09-1914 - Maurupt-le-Montois prof 1910-1914
Georges Espeilhac 21-01-1891 - Toulouse 27-05-1917 - Moronvilliers amateur
Gaston Espinas 08-04-1892 - Biozat 04-09-1916 - Berny-en-Santerre prof 1914
René Etien 28-06-1888 - Saint-Jean-d'Angély 06-05-1915 - Gallipoli (Turkije) prof 1912
Ferdinand Faucher 10-12-1874 - Chambley 25-08-1914 - Courbesseaux amateur 1895
Emmanuel Fillon 19-01-1886 - Philippeville (Algerije) 19-06-1916 - Verdun amateur
Camille Fily 13-05-1887 - Preuilly-sur-Claise 11-05-1918 - Kemmel (België) prof 1904-1905
René Finon 23-11-1890 - Bellechaune 03-12-1914 - Boureuilles amateur 1911
Léon Flameng 30-04-1877 - Paris 02-01-1917 - Eve O.S. 1896
Auguste Fleurot 20-12-1886 - Poncey-sur-l'Ignon 19-07-1918 - Bern (Zwitserland) amateur
Jules Fleutot ??-02-1895 - Dijon 07-02-1916 - Troyes ?
Auguste Fossier 28-07-1873 - Pontfaverger 31-05-1915 - Paris X° piste (voor 1900)
Marcelin Frabel 16-06-1894 - Molières 09-02-1915 - Suippe ?
Emile Friol 06-03-1881 - Tain-l'Hermitage 16-11-1916 - Amiens prof 1904-1914
Louis Gardent 18-08-1878 - Auris-en-Oisans 10-12-1917 - Saint-Robert prof 1907-1909
Jean Garini 09-08-1884 - Paris XX° 28-12-1914 - Paris V° prof 1913
Auguste Garnier *  ?? ?? prof 1914 (T.d.F.)
Roland Garros 06-10-1888 - Saint-Denis (Réunion) 05-10-1918 - Vouziers amateur 1905-1907
Julien Gautier 13-07-1885 - Vitré 10-06-1917 - Vailly prof 1912-1914
Maurice Gautier 09-03-1890 - Grande-Couronne 11-05-1915 - Pontavert prof 1912
Paul Gavillet 29-06-1890 - Paris IV° 16-04-1917 - Lunéville corporatief
Joseph Geiger 07-01-1894 - Dijon 26-09-1915 - Neuville-Saint-Vaast amateur
Auguste Géraud 06-01-1885 - Bordeaux 20-08-1914 - Viviers amateur
Georges Ginisty 22-05-1887 - Paris IX° 29-09-1914 - Maricourt amateur
Paul Gombault 29-04-1886 - Reims 31-07-1916 - Le Crotoy prof 1909
Max Gouman 06-10-1890 - Paris VIII° 14-04-1917 - Joigny onafh. 1912
Albert Grandblaise 17-05-1887 - Bonvillet 16-06-1915 - Aix-Noulette amateur
Marcel Grandgeorge 09-07-1892 - Nancy 23-09-1918 - Autun amateur 1912-1913
Francis Guérin 10-06-1884 - Rennes 26-09-1916 - Bois-Labbé amateur
Maurice Guibert 28-12-1888 - Saint-Donat 05-04-1915 - Flirey amateur 1912-1914
Ernest Haillotte 01-07-1887 - Allamps 27-02-1916 - Fleury prof 1908
Georges Havard 10-01-1890 - Rennes 29-08-1914 - Audigny prof 1911
Victor Havard 19-09-1895 - Cormeilles 08-04-1916 - Vadelaincourt onafh. 1914
Edmond Héliot 05-11-1878 - Confolens 05-10-1914 - Armancourt prof 1910
Adrien Héloin 27-06-1889 - Vervins 13-01-1915 - Bucy-le-Long prof 1910
Franck Henry 05-10-1892 - Landerneau 09-11-1914 - Courcelles-sur-Vesles onafh. 1913-1914
Charles Hoenig 23-08-1892 - Bellefond 28-12-1914 - Bois Brulé amateur
Valentin Hommey 14-09-1885 - Paris X° 16-02-1915 - Chauny prof 1909-1913
Léon Hourlier 16-09-1885 - Reims 16-10-1915 - Saint-Étienne-au-Temple prof 1908-1914
Théo Jaeger 21-06-1893 - Paris XIII° 29-12-1914 - Pont-à-Mousson onafh. 1914
Pierre Jauzin 18-04-1889 - Paris VI° 10-09-1914 - Maurupt-le-Montois amateur
François Julien 19-05-1890 - Marseille 06-10-1916 - Pau onafh. 1910-1911
Alphonse Kittler 18-03-1892 - Boussières 20-06-1916 - Verdun amateur 1911-1913
Louis Kugener 06-03-1892 - Reims 09-10-1915 - Pertes-lès-Hurlus amateur 1911-1913
Emile Lachaise 13-10-1880 - Lyon II° 25-09-1915 - Tahure prof 1909-1914
Raymond Lacot 01-03-1884 - Chassemy 26-02-1915 - Verdun prof 1908-1911
François Lafourcade 08-11-1881 - Lahontan 10-08-1917 - Eu prof 1906-1912
Octave Lapize 24-10-1887 - Montrouge 14-07-1917 - Toul prof 1909-1914
François Lauprêtre 29-12-1890 - Mâcon 21-06-1915 - Gallipoli (Turkije) amateur 1911
Louis Laurent 28-02-1890 - Nièvre 20-10-1914 - Appremont-la-Forêt amateur 1911
Arthur Laye 24-03-1885 - Neuvy-en-Dunois 30-09-1914 - Noyon prof 1906
Francis Le Bars 28-09-1889 - Morlaix 06-10-1914 - Arras prof 1909
Lucien Léché 19-10-1892 - Pessac 03-04-1915 - Salvange amateur
Louis Lecuona 13-11-1884 - Paris VI° 08-01-1915 - Linguet prof 1904
Yves Le Goff 10-04-1888 - Maël-Pestivien 06-02-1915 - La Harazée onaf. 1911
Eugène Leonard * ?? ??

prof 1914 (T.d.F)

Jean Le Sourn 15-08-1895 - Guern 24-04-1918 - Hangard-en-Santerre onafh. 1913
Albert Luchtmeyer 29-04-1880 - Saint-Etienne 13-10-1914 - Vaux-lès-Palameix amateur 1899-1900
Georges Lutz 03-11-1884 - Paris XVIII° 31-01-1915 - Bar-le-Duc amateur 1907-1911
Emile Maitrot 02-07-1882 - Meurville 14-09-1916 - Lihons amateur 1901
Jules Manina 17-05-1890 - Cannes 14-03-1915 - Vienne-le-Château prof 1910-1911
François Marcastel 23-02-1883 - Le Nayrac 06-11-1914 - Hannover (Duitsland) prof 1904
Gabriel Mathonat

01-04-1883 - Auxerre

22-08-1914 - Ville-Houdlémont

prof 1907-1910

Georges Mathonat 01-10-1893  Auxerre 08-11-1918 - Auxerre amateur 1911
Anselme Mazan 16-11-1883 - Plessé 06-06-1915 - Quennevières prof 1907
Raoul Ménage 28-11-1894 - Bourg-sur-Gironde 27-04-1915 - Ieper (België) amateur
Jean Mézière 24-10-1886 - Champagné 22-08-1914 - Robelmont (België) prof 1909
Jules Michaud 04-04-1891 - Frontenard 10-08-1915 - Ailly amateur 1911
Joanny Michel 28-01-1889 - Baron 04-05-1917 - Cauroy-lès-Hermonville prof 1909
René Michel 15-12-1892 - Paris VI°

25-09-1915 - Vienne-le-Château

onafhankelijke
Victor Millagou 10-07-1891 - Coursan 18-08-1914 - Loudrefing

amateur 1912

Raymond Mirigay 06-08-1896 - Paris XI° 10-08-1917 - Fayet amateur 1916
Marceau Narcy 04-12-1890 - Coinces 11-09-1914 - Romagne-sous-Montfaucon prof 1906-1910
Samuel Nazereau 25-12-1893 - Bourg-sur-Gironde 09-02-1915 - Beaulne amateur
Georges Neurouth 24-09-1881 - Paris XI° 06-09-1914 - Barcy O.S. 1900
Lucien Neveu 21-05-1882 - Saint-Colombe 12-06-1918 - Saint-Rémy amateur 1911
Albert Niepceron 15-08-1883 - Semblançay 23-10-1918 - Coulommiers prof 1903-1904
Anselme Noël 22-01-1888 - Campugnan 28-08-1914 - Marly amateur
Eugène Olivier 13-01-1893 - Condac 23-05-1915 - Châteauroux onafhankelijke
Georges Parent 15-09-1885 - Tresserve 22-10-1918 - Saint-Germain-en-Laye prof 1907-1914
Alphonse Payet 27-09-1891 - Lyon III° 24-10-1917 - Le Plessis-Belleville prof / onafh.
Alphonse Péguet 29-04-1887 - Saint-Yan 30-07-1918 - Romigny amateur 1911
Jean Pélissier 27-06-1892 - Paris XVIII° 11-03-1915 - Sainte-Menehould amateur
Armand Périn 22-12-1882 - Paris XVII° 25-10-1916 - Douaumont prof 1903, 1908
Jean Perréard 25-01-1883 - Reignier 05-10-1914 - Lisieux prof 1906-1908
Eugène Perrin 08-03-1892 - Montceau 02-09-1916 - Bois-dez-Riez amateur 1911
Maurice Petit 09-05-1890 - Paris X° 14-10-1914 - Sillery-le-Petit prof 1909-1913
Lucien Petit-Breton 18-10-1882 - Plessé 20-12-1917 - Troyes prof 1902-1914
Anatole Peyrolle 03-07-1892 - La Réole 31-08-1914 - Crépy-en-Valois amateur
Lucien Philizot 30-06-1888 - Corbigny 00-09-1914 - Vaubécourt amateur 1909-1911
Joseph Pichegru 15-04-1878 - Pommard 22-02-1919 - Montmédy prof 1898-1900
Auguste Pierron 07-09-1884 - Montceau-les-Mines 21-11-1916 - Suhodol-Raja (Servië) prof 1913-1914
François Poch 12-01-1880 - Leucate 06-09-1916 - Vermandovillers amateur
Léon Ponscarme 21-01-1879 - Paris XVII° 24-11-1916 - Verdun O.S. 1900
Charles Ponson 19-06-1887 - Paris XVIII° 09-03-1919 - Paris XIII° prof 1909
Arthur Pouthé 20-09-1887 - Lixy 03-09-1914 - Maixe amateur 1906-1911
Félix Preignac 28-04-1880 - Marmande 27-09-1914 -Vaux-les-Palamaix prof 1914
Charles Privas 21-12-1887 - Jarciers 22-10-1914 - Saint-Laurent-Blangy prof 1913
Pierre-M. G. Privat 26-08-1880 - Paris 19-10-1915 - Aubigny-en-Artois prof 1906-1910
Emile Quaissard 30-08-1886 - Bourg 15-04-1917 - Moronvillers prof 1910-1914
César Quien 12-09-1882 - Petite-Forêt 29-12-1914 - Veurne (België) prof 1909
Joseph Racine 18-07-1891 - Clichy 28-10-1914  - Forêt d'Argonne O.S. 1912
Pierre Raclin 16-02-1894 - Vitry-Laché 11-09-1916 - Lihons (Chaulnes) amateur 1911
Lucien Rault 24-11-1889 - Vieux-Manoir 07-06-1916 - Bar-le-Duc onafh. 1912
Frédéric Rigaux 16-07-1876 - Paris III° 04-03-1915 - Vauquois prof 1907-1909
Marcel Robert 15-09-1887 - Ratières 11-08-1916 - Maurepas prof 1908
Henri Roodt 28-05-1893 - Pompey 02-08-1916 - Samli (Macedonië) amateur 1912
Paul Rugère 17-10-1880 - Paris VI° 19-12-1914 - Paris V° (stayer)
François Saives 09-01-1891 - Malay 20-08-1914 - Saint-Jean-de-Bassel amateur 1913
Lucien Sarrazin 05-01-1895 - Dijon 12-08-1917 - Schweighouse amateur 1913
Albert Sauvêtre 28-03-1894 - Saint-Genès-de-Blaye 19-08-1914 - Heywiller amateur
Jean Rémi Sicard 01-10-1889 - Comps  16-09-1916 - Verdun amateur
Maurice Siebenaler 10-06-1885 – Sens 12-01-1915 - Soissons amateur 1902-1911
Louis Sirugue 13-05-1893 - Esbarres 05-11-1916 - Bouchavesnes amateur 1900-1901
Pierre Souppeau 13-09-1894 - Paris XVIII° 23-04-1915 - Roucy amateur 1913
Pierre Stabat 01-01-1894 - Poissy 05-12-1918 - Metz prof 1914 (T.d.F.)
Raoul Stanislas 29-10-1888 - Périguex 05-02-1915 - Oulches amateur
Paul Stofleth 12-10-1885 - Audincourt 14-06-1915 - Sondernach onafh. 1910-1911
Victor Suzacq 07-04-1894 - Arcachon 30-09-1916 - Bras-sur-Meuse amateur
Pierre-Edouard Teyssier 09-07-1876 - Issigeac 01-08-1918 - Angoulème amateur 1901
Marius Thé 24-09-1871 - Marseille 10-09-1915 - Saint-Pol-sur-Ternoise (gangmaker)
Auguste Thevenin 20-03-1883 - La Fermeté 30-10-1915 - Commercy amateur 1911
Albert Tournié 11-07-1891 - Saint-Vincent-de-Tyrosse 06-09-1918 - Écury-sur-Coole onafh. 1911-1914
Georges Tribouillard 22-03-1886 - Le Dignon-Mirabeau 16-03-1919 - Paris VIII° prof 1908-1914
Auguste Trousselier 30-08-1891 - Paris VIII° 26-09-1914 - Cauroy-lès-Hermonville amateur
Adrien Turon 24-03-1889 - Bordeaux 02-09-1916 - Lihons amateur
Marius Vilette 16-10-1887 - Salon-de-Provence

11-10-1916 - Bouchavesnes

prof 1907-1911
Camille Vincent 06-01-1897 - Dijon 26-05-1917 - Vaux-Varennes amateur 1912
Pierre Vugé 07-12-1889 - Paris XIX° 10-09-1918 - Thoix prof 1914
Antony Wattelier 15-05-1880 - Paris II° 31-12-1914 - Fricourt prof 1901-1913
(Klik op de naam om meer te lezen)

Onzekerheden over de rennersloopbaan
Naam geboorte overlijden Vermelding (fout?)
Vincent Buisson * 01-02-1890 - Marseille 25-09-1915 - Saint-Hilaire-le-Grand
Lievin * ?? ??

(* geen verdere gegevens)

Mémoire des hommes.jpg Mémoire des hommes

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Around Wikia's network

Random Wiki